Město Karviná opět podpoří své občany, kteří požádají o dotaci na výměnu kotle v domě za ekologičtější. Fixní částka 10 000 korun bude přiznána každému úspěšnému žadateli a město znovu nabízí také bezúročné půjčky až do výše přiznané dotace. Město spolu s krajským úřadem zve na informační setkání už příští úterý.

„Rozhodně chceme opět podpořit maximum občanů a přimět je k výměně. Na webu města už jsou aktualizovány informace a pracovníci odboru rozvoje magistrátu se budou během léta veřejnosti opět věnovat přednostně. Pomohou také s vyplněním žádostí,“ říká primátor města Tomáš Hanzel (ČSSD) s tím, že na besedách bude možné se ptát na cokoli ohledně kotlíkových dotací nejen odborníků z krajského úřadu, ale i vedení města včetně jeho samotného.

O peníze na výměnu kotle za ekologičtější bude možné žádat od 5. září. Město Karviná chce ale opět dát veřejnosti maximum informací předem a podpořit unikátní projekt. Setkání s občany budou dvě – to první se koná na půdě karvinské fakulty Slezské univerzity v úterý 13. června od 16:00 hodin.

Share