Zhruba čtyři stovky dětí z karvinských mateřských a prvních stupňů základních škol bude moci v zimě vyjet na lyžařské výcviky do Bukovce. Město organizuje výcviky v rámci cyklu ozdravných pobytů už potřetí – první dva roky měly velký ohlas a děti i rodiče byli velmi spokojení. Školy a školky už jsou informovány a rodiče už mohou děti přihlašovat.

Rada města dnes schválila termíny pro nadcházející zimu, opět půjde o týdenní cykly, děti budou jezdit každý den z Karviné a po denním programu se budou vracet. Rodičovský podíl je opět pouze 500 Kč, vybavení pro děti, které je nemají, bude také k dispozici. Město zaplatí pobyty jen zčásti, zčásti sponzoři – získali jsme peníze od Nadace OKD (ta je tradičním partnerem našich výcviků od začátku).

V minulých letech vyjelo už asi tisíc karvinských dětí na tyto pobyty. Město organizuje zimní i letní ozdravné pobyty s podporou pojišťoven i za pomoci dotací – poslední absolvovalo 125 dětí o letních prázdninách a město počítá s pobyty i v příštím roce.

Share